Nissan GT-R trafia do polskich salonów

Jeden z flagowych, sportowych samochodów Nissana o oznaczeniu GT-R, w odświeżonej wersji, trafił w końcu do polskich salonów. Ile przyjdzie zapłacić kierowcom za ten model?

Jak można było się domyślić na długo przed premierą, nowy Nissan GT-R nie będzie samochodem dla każdego. Świadczy o tym między innymi cena pojazdu, która w standardowej odmianie na naszym rynku została wyceniona na 521 tys. złotych. Za droższą wersję, oznaczoną jako Prestige Edition, która charakteryzuje się skórzanym wnętrzem, kierowcom przyjdzie zapłacić już 555 tys. złotych.

Odświeżony Nissan GT-R, który został oficjalnie zaprezentowany początkiem bieżącego roku na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Nowym Jorku charakteryzuje się jeszcze lepszymi osiągami od swojego poprzednika. Auto otrzymało silnik o pojemności 3,8 litra, który będzie w stanie generować aż 570 KM mocy. Jak przełoży się to na osiągi pojazdu? Tego jeszcze nie wiemy. Wiadomo póki co, że nowy Nissan GT-R otrzymał o 20 KM mocy silniejszą jednostkę napędową w porównaniu z dotychczasową wersją, która od 0 do 100 km/h przyspieszała w czasie 2,8 sekundy. Wiele wskazuje na to, że po usprawnieniach Japończyków w zakresie konstrukcji, jak i samego napędu, nowy GT-R będzie przyspieszał jeszcze szybciej, co powinno przełożyć się także na lepszą prędkość maksymalną pojazdu.

Pierwsze egzemplarze nowego Nissana GT-R trafią do właścicieli już latem bieżącego roku.