Nissan IMx Concept o niesamowitym zasięgu

Nawet do 600 km – tyle na jednym ładowaniu będzie w stanie pokonać nowy, elektryczny samochód japońskiego koncernu. Nissan IMx Concept, bo o nim mowa, zapowiada się niezwykle ciekawie.

Przypomnijmy, iż Japończycy od dłuższego czasu zapowiadali stworzenie elektrycznego SUV’a, który wykorzysta, bądź zaczerpnie inspiracje z doskonale znanego wszystkim miłośnikom Nissana modelu Leaf. Premiera Nissana IMx odbyła się podczas Targów Motoryzacyjnych w Tokio, a hasłem przewodnim przy prezentacji pojazdu był zasięg jaki jest w stanie pokonać przy wykorzystaniu jednego ładowania – mowa tu o nawet 600 km.

Koncepcyjny Nissan IMx wyposażony jest w dwa silniki, które łącznie generują moc rzędu 430 KM. W zakresie stylistyki, projektanci Nissana zdecydowali się na odważne rozwiązania, podkreślając sportowy charakter pojazdu. Odzwierciedlenia sportowego zacięcia auta na próżno szukać wewnątrz pojazdu, gdzie postawiono na minimalistykę. Wnętrze opiera się w głównej mierze o światła OLED, które połączone są z drewnianymi wstawkami.
Jak już wspominaliśmy, Nissan IMx Concept będzie w stanie pokonać nawet do 600 km za pośrednictwem zestawu nowoczesnych akumulatorów. Moc silników wyniesie 430 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Co ciekawe, Nissan IMx Concept jest autem wykorzystującym częściowo autonomiczne rozwiązania. Przypomnijmy, iż oznaczenie „Concept” sprawia, iż jest to wyłącznie prototyp auta. Na chwilę obecną nie wiemy, czy auto trafi do produkcji seryjnej i w jakiej wersji.