Nowy elektryczny samochód w ofercie Nissana

Nissan e-NC200 będzie kolejnym elenktycznym samochodem elektrycznym ze stajni japońskiego producenta samochodów osobowych który nie spoczął na laurach wprowadzając do sprzedaży model Leaf.

W odróżnieniu od Leaf-a, nie będzie on już zwykłym samochodem osobowym, lecz będzie reprezentował kategorie pojazdów typu van.

O tym modelu samochodu było już słychać kilka dobrych miesięcy, a to wszystko za sprawą przetargu na nowe taksówki (Yellow Cab), jaki ogłosił New York. Nissan wygrał ten przetarg i już niedługo, a dokładniej w przyszłym roku, samochód ten będzie można zobaczyć na prawie wszystkich przecznicach metropolii.

Najnowszy model będzie miał identyczne walory co swój poprzednik czyli model NV200 Van lecz będzie posiadał pod maską zamiast silnika benzynowego, jednostkę elektryczna, która ma podobno posiadać 107 KM mocy przy momencie 280 Nm. Maska samochodu będzie identyczna jak u młodszego brata, wnętrze również, jednak znaczącym elementem będzie elektryczny wyświetlacz LCD który ma zastąpić dobrze nam znane zegary. Nissan zapewnia na swojej oficjalnej stronie, że e-NV200 powinien doskonale łączyć przestronność z funkcjonalnością i niskimi kosztami utrzymania.

Niestety jeszcze nie znamy ceny nowego modelu, lecz gdy tylko dotrą do nas takowe informacje, zamieścimy je na łamach naszego blogu.