Nissana 370Z Nismo

Podczas tegorocznego rajdu Gumball 3000 przejeżdżającego również przez Polskę, można było zobaczyć odświeżonego Nissana 370Z Nismo.
Gumball 3000 to swego rodzaju, największy na świecie nielegalny wyścig luksusowych samochodów, a za razem impreza wiodąca po drogach publicznych, która jest przede wszystkich wydarzeniem towarzyskim, a nie rywalizycyjnym. W tym roku uczestnicy pokonają trasę ze startem w Kopenhadze i metą w Monte Carlo.
W Gumball 3000 można było zobaczyć model Nissan 370Z w odmianie Nismo w wersji z rocznika modelowego 2014, co było gratką dla wszystkich miłośników Nissana i motoryzacji. W samochodzie zasiedli Patrice Meignan i Jeremy ‘Jey’ Taltaud z francuskiego magazynu dla mężczyzn “Intersection”. Ich start w wyścigu sponsorowany jest przez wydawnictwo L’Ecurie oraz Nissan Europe.

Jeżeli chodzi o specyfikację samego samochodu to owy Nissan 370Z Nissmo będzie wyposażony w silnik o pojemności 3,7 V6 i mocy 344 KM. Jego numer startowy to 56. Jest to nawiązanie do Garage 56, kategorii pojazdów eksperymentalnych w Le Mans, w której Nissan wspierał projekt DeltaWing, będącego koncepcyjną wersją samochodu startującego w Le Mans. Japońska firma wróci do tej klasy w 2014 r. z własnym i całkiem nowym samochodem.