Druga odsłona Nissana Qashqai

Choć obecny na rynku dopiero od 2008 roku, ma prawie 3 miliony nabywców na całym świecie. Qashqai to dziś już czołowy model Nissana. Jaka jest jego druga generacja?

Nowy model na starcie miał utrudnione zadanie – musiał się zmierzyć ze swoim cenionym poprzednikiem i nie było to wcale proste: stabilna pozycja na rynku i pierwsze miejsce pod względem sprzedaży w swojej klasie. Za co ludzie pokochali SUV-a Nissana? I czy równie popularny okaże się jego następca?

Większy znaczy lepszy

Nowa generacja Qashqai jest od poprzedniego modelu jest szersza o 22 mm, dłuższa o 49 mm i niższa 15 mm. Niższe zawieszenie nadało bardziej sportowego charakteru? Z pewnością tak, choć różnica nie jest aż tak duża. Co ciekawe, ilość miejsca nad głową z przodu i z tyłu wzrosła o 10 mm i nie jest to koniec zmian – więcej miejsca znajdą również pasażerowie z tyłu. Wygodnie więc usiądą zarówno dzieci jak i dorośli, nawet Ci wysokiego wzrostu. Nowy model doczekał się również większego o 20 litrów bagażnika z podwójną podłogą, która zdecydowanie zwiększa funkcjonalność samochodu.

Innowacje

Miłośnicy samochodów na pewno są na bieżąco i wiedzą o współpracy Nissana z francuskim Renault. Owocem tej współpracy jest między innymi silnik 1.2 DIG-T, który został zaprojektowany przez inżynierów obu marek. Oprócz nowoczesnego silnika współpracującego z sześciobiegową skrzynią biegów wprowadzono szereg systemów, które wspomagają jazdę i zapewniają odpowiedni komfort. Nissan postawił na bezpieczeństwo: zastosował rozpoznawanie znaków drogowych i zapobieganie zderzeniom czołowym. Pojazd jest też wyposażony w system kamer 360 stopni, który z pewnością okaże się niezbędny przy parkowaniu nawet w najtrudniejszych miejscach. Qashqai ostrzeże kierowcę o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i martwym polu, a nawet przypomni mu o tym czy nie jest zbyt zmęczony by prowadzić. Każdy, kto zdecyduje się na zakup nowego SUV-a od japońskiego producenta otrzyma na niego trzyletnią gwarancję.