Koncepcyjny Nissan Sway zastąpi Micrę?

Tegoroczne Targi Motoryzacyjne w Genewie obfitują w wiele, ciekawych premier. Na stoisku Nissana zaprezentowano ciekawy, koncepcyjny model o oznaczeniu Sway, który wg japońskiego koncernu ma stanowić przyszłość samochodów miejskich.

Krytycy motoryzacyjni są zgodni – Nissan Sway Concept to zwiastun kolejnej generacji Nissana Micry. Trzeba jednak przyznać, że zaprezentowany nie tak dawno podczas Salonu Samochodowego w Genewie model Sway Concept charakteryzuje się o wiele atrakcyjniejszym wyglądem w zestawieniu nawet z najnowszą odmianą sprawdzonego auta miejskiego, znanego właśnie jako Micra. Niestety, niewiele wskazuje na to, że pojazd miałby trafić niemal w niezmienionej odsłonie do produkcji seryjnej, ale zaczerpnięcie wielu efektów stylistycznych z modelu Sway mogłoby zaowocować niezwykle ciekawym projektem.

Nissan Sway Concept to niewielki hatchback o niewielkich rozmiarach – 4010 mm długości, 1780 mm szerokości, 1385 mm wysokości. Rozstaw osi w tym samochodzie wynosi 2570 mm. Po dokładniejszym przyglądnięciu się stylistyce nadwozia, można przypuszczać, że projektanci Nissana tworzyli ten projekt w oparciu o znane już modele Juke oraz Qashqai. W obu przypadkach, postawienie na odważne projekty przełożyło się na sukcesy sprzedażowe Nissana – jak będzie w przypadku Nissana Sway Concept? O tym przekonamy się z pewnością w przeciągu najbliższych miesięcy.