Nissan 370Z w wersji NISMO

Japoński koncern sukcesywnie powiększa gamę sportowych pojazdów oznaczonych jako NISMO. Już w standardowej wersji Nissan 370Z mógł pochwalić się sportową charakterystyką – jakie zmiany przyniesie zatem tuningowy pakiet od NISMO?

Nissan 370Z NISMO otrzymał zmieniony przedni zderzak, z charakterystycznym dla serii NISMO czarnym paskiem u spodu. Dodatkowo auto może pochwalić się zwiększonym grillem, nowymi światłami wykonanymi w technologii LED wraz z czarnymi obwódkami oraz nowym wzorem 19-calowych felg. Z tyłu także zmieniono zderzak, a także spoiler. Pakiet NISMO sprawił, że auto otrzymało nowy zestaw aerodynamiczny, co ma przełożyć się na lepszy docisk samochodu i zagwarantować lepsze prowadzenie auta.

Zmianom uległ także układ zawieszenia, a nowe sprężyny zawieszenia i amortyzatory zauważalnie przekładają się na zwiększony komfort jazdy. Co ciekawe, pod maską Nissana 370Z w wersji NISMO znajdzie się ten sam silnik, który znajdziemy w standardowej wersji, czyli jednostkę napędową o pojemności 3,7 litrów, który jest w stanie generować 344 KM mocy. Przekłada się to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 5,2 sekundy. Silnik współpracuje wraz z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów. Ceny samochodu zostaną przedstawione we wrześniu, gdy będzie miała miejsce oficjalna premiera pojazdu.