Nissan GT-R NISMO trafia do Polski!

Nissan GT-R NISMO został stworzony z myślą o kierowcach, którzy poszukują prawdziwie ekstremalnych wrażeń. Model został właśnie wprowadzony do polskiej oferty Nissana, a jego ceny rozpoczynają się od 775 tys. złotych.

Nissan GT-R w odmianie sportowej NISMO charakteryzuje się niesamowitymi osiągami. Auto jest w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie niespełna 3 sekund, zaś prędkość maksymalna pojazdu wynosi ponad 310 km/h. Wyniki te generowane są poprzez przeszło 600-konną jednostkę napędową o pojemności 3,8 litra. Nie byłyby one możliwe do osiągnięcia, gdyby nie podwójne turbodoładowanie zainstalowane pod maską Nissana. Warto wspomnieć także, iż 600 KM to o ponad 30 KM więcej w porównaniu z bazową odmianą modelu GT-R, który nie tak dawno doczekał się faceliftingu. Moc auta przenoszona jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 6-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni, a zmiana biegów odbywa się za pośrednictwem łopatek znajdujących się za kierownicą auta.

NISMO to firma Nissana, która zajmuje się nie tylko podkręcaniem osiągów aut, ale także licznymi zmianami stylistycznymi. Nie inaczej było także w przypadku nowego Nissana GT-R. Samochód wyróżnia się zmienionym przodem, gdzie dominuje jeszcze masywniejszy zderzak z większym grillem. Według inżynierów Nissana, nowy GT-R charakteryzuje się także ulepszonymi właściwościami aerodynamicznymi.

Nissan GT-R NISMO kosztuje w Polsce 775 tys. złotych i jego cena może wzrosnąć w zależności od wybranych dodatków.