Nissan Murano

Nissan Murano jest Japońskim SUV-em zbudowanym na płycie podłogowej – „Nissan D” spotykanych w samochodach takich jak Nissan Maxima, Reenault Latitute i Laguna III.

Nazwa pojazdu pochodzi od wyspy Murano nieopodal Wenecji, gdzie powstają szklane rzeźby. Ich styl stał się inspiracją dla twórców Nissana. Przygotowano go z myślą o klientach-indywidualistach szukających samochodu sportowo-turystycznego. Nadwozie charakteryzują cechy SUV-a oraz samochodu sportowego, a najbardziej charakterystycznym elementem nadwozia jest zdecydowanie jego przód. Na karoserii zastosowano nowy system lakierowania :Scratch Shield”, cechą, której jest bardzo dobra odporność na zarysowania oraz samoregeneracja rys i zadrapań.

Jeżeli chodzi o silnik Murano to standardowo zastosowany jest w nim silnik V6 3,5 litra o mocy 234 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 318 Nm. Układ przełożeń zastosowany w nim to bezstopniowa skrzynia biegów CVT, używana w większości modeli Nissana. Oferuje ona dwa tryby pracy, manualny i automatyczny. Napęd Murano to „ALL MODE 4×4-i” który podczas dobrych warunków pogodowych i nawierzchniowych, przekazywany jest na przednią oś a w momencie zagrożenia utratą stabilności, zostaje przełączony w tryb 4×4 (50:50).

Zawieszenie samochodu jest bardzo komfortowe, a to dzięki bardzo dobremu zestrojeniu go. Jest bardzo ciche, miękkie i bardzo sprawnie tłumi każde nierówności na jezdni.

Model jest ciekawą ofertą dla osób poszukujących bardziej luksusowego SUV-a niż typowego samochodu terenowego.