Nissan Navara

Samochód typu pick-up, jeden z największych produkowanych przez firmę Nissan Motors.

Produkowany jest od 1986 w wersji 2- i 4-drzwiowej. Jest połączeniem pick-upa oraz samochodu rekreacyjnego. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla ludzi aktywnych, którzy cenią sobie wygodę oraz funkcjonalność samochodu. Obecnie na rynku istnieje 3-cia generacja Navary która zadebiutowała w marcu 2005 roku w Genewie.

Samochód ten zbudowany jest na płycie podłogowej F-Alpha i potrafi uciągnąć trzytonową przyczepę, a jego ładowność to 950 kg. Moc Navary to 190.0 do 231.0 KM a przyspieszenie od 9.3 do 10.8 s do 100km/h. Niezawodny towarzysz w wyprawach na łono natury może zabrać na pokład do 5 osób. Dzięki wielu modelom specjalnym odpowiada szerokim potrzebom, od czysto użytkowych (np. przewóz motocykli, sprzętu sportowego). Sztywna rama podwozia wykonana z odpornej na naprężenia stali gwarantuje wytrzymałość i lekkość.

Samochód oprócz funkcjonalności oferuje również bardzo bogate wyposażenie wnętrza niczym z pojazdów typu SUV.  W skład jego wchodzi nawigacja satelitarna, komputer pokładowy, ABS, EBD, ASR, automatyczna skrzynia biegów, skórzana tapicerka, nagłośnienie firmy Bose.Model ten jest największym konkurentem Toyoty Hilux oraz Mitsubishi L200.


Tagi: ,