Policyjne Nissany Leaf w oddziałach Portugalskiej Policji

Portugalska policja wzięła sobie do serca dziurę ozonową w atmosferze oraz topniejące lodowce na biegunach i zakupiła jako pierwsza na świecie, elektryczne Nissany Leaf. Ich flota 5000 tyś radiowozów zwiększyła się o 8 radiowozów.
Portugalskie oddziały policji odebrały niedawno swoje pierwsze samochody elektryczne, które trafia do sekcji zajmującej się pilnowaniem bezpieczeństwa w centrach dużych miast.

Auta zostały przystosowane do służby policji i nie chodzi tu o podrasowanie silnika, jak to się dzieje w większości radiowozów, lecz jedynie o policyjną kolorystykę, kogucie na dachu i kompletnym wyposażeniu.
Wielu ekspertów samochodowych twierdzi że Nissan Leaf to jedyny samochód elektryczny na rynku, który nadaje się do codziennej jazdy, mimo iż samochodów elektrycznych na rynku jest co raz więcej. Lecz jak każdemu jest wiadome, samochody elektryczne mają mierne osiągi. Zasięg Leaf-ów to ok 160 km a ich prędkość maksymalna to zaledwie 145 km/h. Z taka prędkością możliwe będzie dogonienie jedynie samochodów pokroju smarta czy wolniejszych skuterów. Samochód nie nadaje się do pościgów samochodowych lecz jedynie do patrolów ulic miast.

Zakup samochodów tego pokroju w drodze kryzysu nie był może przemyślaną decyzją lecz Policja Portugalska może zostać prekursorem ekologii w służbach mundurowych.