Nissan Titan

Nissan Titan to jeden z największych samochodów japońskiego producenta Nissan i konkurent na rynku pick-up’ów dla Toyoty Tundry, Dodge RAM 1500 czy Chevroleta Silverado. Produkowany jest od 2004 roku i z wielkim powodzeniem zyskuje co raz to większą rzeszę zwolenników.

Można go kupić w kilku wersjach kabinowych (King Cab i Double Cab”. Dotychczas w ofercie mogliśmy znaleźć dwie odsłony Titana, tą z 2004 roku która posiadała 5,6 litrowy silnik V8 o mocy 309 KM i tą z 2007 która miała wzmocniony silnik do 321 KM. Poza innymi mocami silników wersje te nie różniły się praktycznie niczym, aż do niedawna.

Nissan zapowiedział nową wersję Titana na rok 2013, która będzie opiewać o kilka subtelnych zmian, które mają podkreślić jego charakter. Do tych które rzucają nam się na pierwszy rzut to boczne progi, metalowy chromowany grill, ciemne felgi, tylny spojler montowany na burcie przedziału ładunkowego, wlot powietrza na dolnej części pasa pzedniego, chlapacze, obudowę ochronną paki oraz uwaga! 120-woltowe gniazdko!

Wnętrze zapowiada się również interesująco do karoseria samochodu. Do najciekawszych zmian i dodatków można zaliczyć całkiem nową czteroramienną kierownicę z przyciskami nawigacyjnymi, białe przeszycia tapicerki oraz radio z wejściem USB i łącznością satelitarną. Jeżeli chodzi o sam silnik to będzie to niezmienna jednostka znana z wersji 2007, napędem na jedną lub dwie osie oraz 5-stopniową skrzynią biegów.

Niestety opisane wyposażenie będzie się różnić w zależności od wersji, których będzie dość spora liczba. Najdroższa będzie nas kosztować nie bagatela 29 815 dolarów. Mimo wszystko jest to jedna z najciekawszych ofert pick-up’ów na rynku, zarówno pod względem stylistycznym jak i technologicznym.