Nissan X-Trail otrzymuje nowy silnik

Japoński koncern motoryzacyjny dotrzymał w końcu dawno obiecanego słowa i postanowił oficjalnie wprowadzić do gamy modelowej Nissana X-Trail nową jednostkę napędową – 2-litrowego diesla dCi o pojemności 177 KM.

Nissan X-Trail wyposażony w nowy silnik ma charakteryzować się jeszcze większą dynamiką niż auto z dotychczas oferowanymi jednostkami napędowymi. Nowy motor ma zagwarantować, jak już wspominaliśmy 177 KM mocy oraz 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zwiększona kultura pracy silnika sprawi, że Nissan X-Trail ma sprawować się doskonale nie tylko w trasach, ale także podczas ruchu w mieście. Dla kierowców, którzy lubią od czasu do czasu wyskoczyć w bardziej wymagające tereny również mamy dobre wieści – nowy silnik Nissana można skonfigurować wraz z automatyczną przekładnią Xtronic, która w Nissanie gwarantuje napęd 4×4, niezbędny dla offroadu.

Pozostała lista rzeczy, która dostępna będzie wraz z nowym silnikiem Nissana pozostaje bez większych zmian. Zamówienia na nowego Nissana X-Trail z silnikiem 2.0 dCi można już składać u polskich dealerów. Wiele wskazuje na to, że pierwsze egzemplarze trafią do swoich odbiorców już na początku 2017 roku. Nissan X-Trail ma być dostępny w 5-osobowej lub 7-osobowej wersji nadwozia.

A Wy co sądzicie o nowym silniku w Nissanie X-Trail?