Nowy Nissan Micra zadebiutuje w Paryżu

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Paryżu odbędzie się oficjalna premiera nowego Nissana Micry. Czym będzie się charakteryzowało najnowsze dzieło japońskiego koncernu?

Zgodnie z przewidywaniami, nowy Nissan Micra w dużym stopniu będzie odróżniał się od swojego poprzednika. Auto będzie o wiele nowocześniejsze, bardziej atrakcyjne od strony wizualnej, a oprócz tego będzie posiadało najnowsze rozwiązania technologiczne. Na dosłownie kilka dni przed oficjalną premierą samochodu, japoński koncern motoryzacyjny wypuścił do sieci oficjalną zapowiedź nowej Micry, która pozwala przypuszczać, iż samochód całkiem zrywa ze swoją dotychczasową poprzedniczką.

Nie ma się co dziwić, gdyż poprzednia generacja Nissana Micry w dużym stopniu odstawała od obowiązujących na rynku trendów. Konkurencja w postaci m.in. europejskich koncernów motoryzacyjnych odstawiła Nissana na dość dużą odległość, stąd decyzja o wprowadzeniu kolejnej generacji Micry.

Już pierwszy rzut oka na nową Micrę sprawia, że trudno nie zauważyć tutaj podobieństwa do niedawno zaprezentowanego modelu Sway. Oznacza to, iż kolejna generacja Micry będzie charakteryzowała się o wiele agresywniejszą sylwetką w zestawieniu z poprzedniczką.

Najnowszy model Nissana Micry zostanie zaprezentowany na początku października podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu.