Nowy Nissan Navara – styl i pojemność w jednym

Choć małe i kompaktowe samochodziki królują w miastach, to jednak wiele osób mieszkających poza terenami miejskimi lub potrzebujących naprawdę pojemnego samochodu, zdecydowanie wybiera pickupa. A nie ma lepszego przedstawiciela tego gatunku niż Nissan Navara.

Czym charakteryzują się samochody Nissan ?

Jak każdy inny producent samochodów z kraju kwitnącej wiśni, tak również Nissan słynie z jakości wykonania swoich samochodów, a także z ich bezawaryjnej pracy. Czy to mała Micra, czy też większy Juke, lub Qashqai, a nawet sportowy 370 lub GT-R, każdy z nich jest niezwykle pewną i bezawaryjną maszyną.
To, co jednak naprawdę wyróżnia wszystkie samochody Nissan, to niezwykle dobre, trwałe i ekonomiczne jednostki napędowe. Z tego też powodu właściwie wszystkie zmiany, które dotyczą ewolucji Navary, to zmiany mechaniczne. Chęć poprawy już idealnego jest ogromna u tego producenta.

Co pozostało, a czego nie zmieniono?

W dalszym ciągu nowa Navara to pojazd charakteryzujący się niepowtarzalnym stylem i designem, a także ogromną pojemnością strefy transportowej, która zadowoli nawet najbardziej grymaszącego klienta. W dalszym ciągu do wyboru są trzy wersje nadwozia, jednak zmianą uległy szczegóły mechaniczne, które w znaczący sposób zmieniają jakość i komfort korzystania z tego auta.
A co uległo zmianie w nowym modelu? Przede wszystkim zmodernizowano używany do tej pory silnik, któremu dołożono drugą turbosprężarkę, a także podniesiono ciśnienie wtrysku i dokonano zmiany aluminiowych tłoków na stalowe. Efekt? Nowa Navara posiada około 10% mniejsze zużycie paliwa, o wiele wyższy moment obrotowy także znacznie lepszą reakcję na pedał gazu. Dla lepszej dynamiki i przyjemności jazdy zmieniono przełożenia w skrzyni biegów, a także kosmetycznie skrócono drążek.
Zmiany dotknęły także zawieszenia, ponieważ wprowadzono wersje wielowachaczową tylnego zawieszenia w modelu King Cab, a także zwiększono maksymalną masę całkowitą. Modernizacji poddano także wysokość tylnego zawieszenia, które podniosło się o 25 milimetrów, co poprawiło właściwości terenowe samochodu.
Dzięki tym zmianą nowa Navara jest pojazdem pod każdym względem lepszym. Prowadzi się lepiej, jest ekonomiczniejsza, a także o wiele praktyczniejsza. A dzięki zachowaniu niezmienionej, nadal pięknej stylistyce, uzyskano niezwykłe połączenie w samochodzie, czyli niepowtarzalny i szybko rozpoznawalny styl z ogromną pojemnością i praktycznością. Nic zatem dziwnego, że Nissan nowym modele jeszcze bardziej ugruntowuje swoją pozycję w segmencie pickupów.