Nowy Nissan Note – targi Genewa 2013

Tegoroczne targi motoryzacyjne w Genewie nie mogły ominąć także samochodów marki Nissan. Zaprezentował on bardzo ciekawa kontynuacje modelu Note, którego poprzednicy są obecne na rynku od 2006 roku. Nie może więc dziwić fakt, że Nissan w końcu zaprezentował całkowicie nową generację tego bardzo dobrze sprzedającego się modelu.

O tym że to nastąpi mogliśmy przekonać się nie tak dawny, gdyż jego zapowiedzią był koncepcyjny model Invitation. Został on pokazany w ubiegłym roku, a na stoisku Nissana w Genewie po raz pierwszy przedstawiono, finalną odsłonę kolejnej generacji modelu Note.

Wersja produkcyjna nie różni się zbytnio od konceptu co daje jej wielki plus od naszej redakcji. Naszym skromnym zdaniem wersja ta prezentuje się bardzo dobrze, o czym możecie się sami przekonać oglądając zamieszczoną galerie zdjęć. Możemy z nich wywnioskować że Note będzie najprawdopodobniej dostępny w dwóch wersjach stylistycznych. Będzie to samochód w kolorze białym, który zapewne będzie wersję podstawową. Natomiast czerwony został wyposażony w opcjonalny pakiet stylistyczny, który trafi do droższej i bardziej wymagającej wersji.

Najnowsza odsłona Nissana Note jest jak widać bardzo interesująca i ponadczasowa. Na uwagę zwracają dość ciekawie zaaranżowane reflektory przednie oraz zadziorny zderzak przedni, który jest bogatszej wersji wyposażeniowej. Z boku można zauważyć delikatne i stylowe przetłoczenia, które dodają uroku całości.

Według oficjalnych informacji nowy Nissan Note będzie dostępny aż w trzech wersjach silnikowych:

  • 1,2-litrowy silnik benzynowy generujący 80 KM i 110 Nm momentu obrotowego (średnie zużycie paliwa 4,7 l/100km);
  • 1,2-litrowy silnik benzynowy DIG-S generujący 98 KM i 142 Nm momentu obrotowego (średnie zużycie paliwa 4,3 l/100km);
  • 1,5-litrowy silnik wysokoprężny generujący 90 KM i 220 Nm momentu obrotowego (średnie zużycie oleju napędowego 3,6 l/100 km).

 

Z niecierpliwością oczekujemy dalszych informacji na temat tego modelu. Postaramy się systematycznie uaktualniać.