Nowy Nissan Qashqai debiutuje w Genewie

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, odbyła się premiera nowego Nissana Qashqai. Czego można spodziewać się po nowej odsłonie tego SUV’a?

Na samym początku warto zaznaczyć, iż nowy Nissan Qashqai nie jest tak całkiem nowy. Mowa tutaj bowiem o odświeżeniu poprzedniej generacji, a nie o wprowadzeniu na rynek kolejnej. Pomimo to, już pierwszy rzut oka na auto sprawia, iż możemy zauważyć liczne zmiany w porównaniu z poprzednikiem. Są one najbardziej widoczne na przodzie auta, gdzie przeprojektowano całkiem przednie reflektory, a całość zabiegów powiązanych z wyglądałem zewnętrznym pojazdu ma na celu zyskanie na charakterze premium pojazdu.

Samochód doczekał się także zmian we wnętrzu. Tutaj, do wykończenia wykorzystano lepszej jakości materiały. Auto w zakresie pakietu stylistycznego otrzymało dwa nowe odcienie kolorystyczne. Mowa tutaj o odmianie niebieskiej, nazwanej autorsko przez Nissana jako Vivid Blue oraz brązowa, nazwana przez japoński koncern jako Chestnut Bronze. Kierowcy otrzymają do wyboru felgi wykonane ze stopów metali lekkich, które dostępne będą w trzech rozmiarach – 17’’, 18’’ oraz 19’’.

Odświeżony Nissan Qashqai otrzyma nowoczesny system multimedialny NissanConnect, wyposażony w radio cyfrowe DAB. System ten będzie charakteryzował się także odświeżonym interfejsem w zestawieniu z poprzednikiem.

Nie znamy jeszcze oficjalnego cennika odświeżonego Nissana Qashqai. Przypomnijmy, iż ceny poprzednika rozpoczynały się od 78 200 PLN.