Nowy Nissan Sway debiutuje w Polsce

Salon Samochodowy w Poznaniu w tym roku ponownie zaskoczył wszystkich zgromadzonych premierami. Ciekawy koncept zaprezentował japoński koncern Nissan, który zaprezentował model Sway – prawdopodobnego następcę Micry.

Targi motoryzacyjne są doskonałą okazją do prezentowania nowych trendów stylistycznych, jakie mają zamiar obrać zarówno czołowe, jak i stosunkowo nowe na rynku marki motoryzacyjne. Z takiego założenia podczas Car Motor Show Poznań 2015 wyszedł Nissan, na stoisku którego pojawił się koncepcyjny model Sway. Samochód odznacza się ciekawą stylistyką, zwłaszcza w zakresie kolorystyki nadwozia. Z ciekawych rozwiązań, jakie zastosowano w modelu Sway warto wyróżnić przede wszystkim tylne drzwi, które otwierają się w kierunku odwrotnym do tradycyjnego. Zabieg ten ma ułatwić wsiadanie i wysiadanie z kabiny pasażerskiej.

Nissan Sway charakteryzuje się niewielkimi gabarytami. Auto mierzy 4,1 metra długości, 1,78 metra szerokości oraz 1,39 metra wysokości. W kuluarach już od dawna mówi się, że w niedalekiej przyszłości ma to być następca wysłużonego już modelu Micra, jednak japoński koncern nie udzielił w tej kwestii oficjalnej odpowiedzi.