Nowy Nissan SWAY zadebiutuje w Genewie

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami Salonu Samochodowego w Genewie, Nissan zaprezentuje całkiem nowy model, przeznaczony do jazdy miejskiej o nazwie SWAY.

Koncepcyjny model SWAY owiany jest póki co sporą tajemnicą. Wiadomo, że auto będzie czerpało wzory stylistyczne z takich modeli jak Qashqai czy Juke, jednak niewielkie rozmiary konceptu pozwalają przypuszczać, że może to być następca doskonale znanego samochodu wszystkim miłośnikom Nissana – Micry.

Nissan SWAY ma zostać stworzony z myślą o europejskich kierowcach. Niewielkie rozmiary samochodu pozwalają przypuszczać, że będzie on stanowił idealne rozwiązanie dla osób poruszających się samochodami po zatłoczonych, większych miastach. Wiele wskazuje na to, że pod maskę samochodu trafi niewielki, oszczędny silnik benzynowy – niewykluczona jest jednak również odmiana hybrydowa auta.

Niestety, nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat nowego Nissana. Do tej pory japoński producent zaprezentował wyłącznie jedno zdjęcie, które nie przedstawia w pełni sylwetki auta. Wszelkich informacji na temat tajemniczego modelu SWAY dowiemy się z pewnością podczas zbliżających się Targów Motoryzacyjnych w Genewie, gdzie nastąpi oficjalna premiera samochodu.