Odświeżony Nissan Juke od Nismo

Podczas tegorocznego, legendarnego wyścigu Le Mans został zaprezentowany „nowy” bo odświeżony Nissan Juke od Nismo. Jest to podrasowana wersja sportowego crossovera który jeździ po naszych drogach już od 2010 roku. Nismo jest częścią firmy Nissan Motor Company, która od 1984 roku specjalizuje się w tuningu samochodów marki Nissana. Produkują oni części elementów silnika, zawieszenia czy karoserii, oraz ich projektowaniem. Cały projekt samochodu Juke od Nismo został pokazany na Salonie Samochodowym w Tokio.

Nismo Juke jest wersją poprawioną praktycznie tylko stylistycznie. Możemy zapomnieć o podrasowaniu go do poziomu Juke-R.Pakiet Nismo będzie natomiast oferował miedzy innymi, aerodynamiczny body kit w kolorze biało-czarno-czerwonym charakterystycznym dla Nismo, w skład którego wchodzą nowe zderzaki, oświetlenie LED, zmodyfikowany grill oraz boczne progi. Dodano również nowe 18-calowe alufelgi. Jeżeli chodzi o kwestie tuningu technicznego, to poprawiono jedynie układ kierowniczy i usztywniono zawieszenie by nadać mu charakteru samochodu sportowego.
Pod maską montowany będzie stuningowany, 1,6-litrowy motor benzynowy z turbodoładowaniem, który inspirowany był jednostką ze sławnego już pojazdu wyścigowego DeltaWing. Jego moc to 188 KM oraz 240 Nm momentu obrotowego.