O częściach do aut japońskich słów kilka

Japońskie samochody znane są przede wszystkim z tego, że się nie psują. Jednak czasami tak bywa – nawet wśród najlepszych i najbardziej uznanych marek – że coś trzeba wymienić, bo się po prostu zużyło lub zniszczyło podczas stłuczki. Nawet więc znany samochód Nissan potrzebuje części zapasowych. Czy zdobycie odpowiednich wymienników jest problematyczne? Nie, jeśli trafimy w miejsce, gdzie sprowadzanie i stała dostępność auto części do samochodów japońskich jest pasją ludzi pracujących w tym biznesie. 

Nowy wymiar motoryzacji

Nissan proponuje swoim klientom nowy wymiar motoryzacji idący z duchem czasu, modą i obowiązującymi trendami. Propozycje aut Nissana są nie tylko stabilne cenowo, ale i przede wszystkim wciąż należą do najbardziej rozpoznawalnych produktów o tak zwanej japońskiej bezawaryjności. Dostępność części do Nissana też nie jest problemem. Z powodzeniem takie produkty można kupić przez Internet z dostawą pod wskazany adres. Mogą to być części używane, zamienniki lub zupełnie nowe – dostępne dla wszystkich modeli japońskiego producenta marki Nissan.

Drogo czy tanio?

Obiegowa opinia o japońskich autach jest następująca – są trwałe, ale jeśli przyjdzie do naprawy, (bo kiedyś na pewno taki moment nastąpi), to będzie ona kosztowała krocie. Sprawa dotyczy zarówno robocizny (tzw. roboczogodziny) oraz materiałów i części zamiennych. Czy tak jest w rzeczywistości? Chyba nie do końca. Osoby, które są posiadaczami japońskich samochodów twierdzą, że różnica między ceną naprawy ich samochodu a niemieckiego tej samej klasy, w zasadzie się nie różni. Nawet biorąc pod uwagę naprawy w autoryzowanych serwisach samochodowych. Warto jednak pamiętać, że zakup auto części w ASO jest mniej więcej droższy o 30 do 40 procent niż w hurtowni lub w sklepach z częściami do samochodów.

Kupujmy też części do Nissana w sklepach internetowych. Wszędzie czeka nas profesjonalna pomoc i obsługa, a ceny na pewno nie wypłuczą z majątku i wszystkich oszczędności. Warto jednak pamiętać o tym, że wszystko zależy od tego, co chcemy wymienić. Niektóre części – ze względu choćby na ich skomplikowaną budowę, czy użyte do produkcji materiały – pozostaną bardzo drogie, a inne będą tanie i zdecydowanie zaskoczą użytkowników japońskich samochodów. Zawsze można skorzystać z tańszych, ale sprawdzonych zamienników do części oryginalnych. Podobnie jest z cenami za naprawę. Jeśli mamy zaufanego mechanika, to skorzystajmy z jego oferty naprawy (oczywiście, poza gwarancją na samochód).

Dlatego na przykład upragniony i wymarzony samochód Nissan wcale nie musi być drogi w utrzymaniu i naprawie.