Odświeżony Nissan Juke zadebiutuje w Genewie

Nissan Juke trafił do seryjnej produkcji w 2009 roku. Japońscy konstruktorzy uznali, że 5 lat to zbyt długo, aby stanowić atrakcyjny samochód dla współczesnych klientów przez co postanowili przeprowadzić facelifting Juke’a, a jego efekty będziemy mogli zobaczyć w Genewie.

Nissan Juke jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych modeli w całej gamie japońskiego producenta. Jedni uważają go za wyjątkowo brzydki pojazd, a inni się w nim kochają widząc przed sobą dzieło sztuki. Prawdopodobnie, aby zatrzeć skrajne spoglądanie na Juke’a japoński koncern zdecydował się przeprowadzić zabieg faceliftingu. Odświeżony Nissan Juke zostanie zaprezentowany już niebawem, bo w poniedziałek wraz z rozpoczęciem Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

Jednak z pierwszych „zajawek” wynika na to, że oryginalność Juke’a zostanie jeszcze dodatkowo podkreślona. Natomiast jeśli chodzi o zdjęcia szpiegowskie – bo i takie przewijają się już przez Internet to można zauważyć zmiany w zakresie przodu, a zwłaszcza zderzaka i wlotów powietrza. Charakterystyczne reflektory przednie wg zapewnień mają pozostać.

Auto nadal będzie wyposażone w benzynowy silnik o pojemności 1.6 litra oraz wysokoprężną jednostkę napędową 1.5 dCi. Nissan zapowiada, że z wspomnianych motorów wyciągnie się jeszcze większe zapasy mocy, a oprócz tego będą one przystosowane do norm spalania Euro 6.