Sprzedano już 100 tys. egzemplarzy modelu Leaf

Nissan Leaf to w chwili obecnej najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie. W ciągu trzech lat produkcji Nissanowi udało się sprzedać egzemplarz nr 100 000.

Nissan Leaf na rynku motoryzacyjnym pojawił się w 2010 roku. Wówczas cała infrastruktura powiązana z eksploatacją samochodów elektrycznych była znacznie mniej rozwinięta niż obecnie, a mimo to Leaf dał radę co można śmiało stwierdzić patrząc na wyniki sprzedaży.

Egzemplarz o oznaczeniu 100 000 wyprodukowany został w Wielkiej Brytanii. Wersja wyposażeniowa modelu to Tekna. Auto trafiło w ręce brytyjskiego nabywcy z Hempshire, a do momentu zakupu stało w salonie samochodowym marki Martins of Winchester.

Japończycy w miejscu sprzedanego Leafa postanowili postawić specjalną odmianę modelu, która ma być pamiątką tego wydarzenia. Przerobiony Nissan Leaf został pokryty 50 tys. brytyjskich monet dwupensowych oraz 50 tys. europejskich dwucentówek. Użyto takich nominałów, które są w stanie odzwierciedlić niewiarygodnie niskie koszty eksploatacji Leafa: 0,02 funta na milę i 0,02 euro na kilometr. Przygotowanie takiego samochodu zajęło specjalistom aż 7 dni, a w związku z materiałem z jakiego stworzone są oba typy monet łączna waga auta wzrosła o aż 503 kg.