Szef Nissana rezygnuje z posady

Carlos Ghosn, który z japońskim koncernem związany był od przeszło 18 lat, postanowił zrezygnować ze swojego stanowiska. Francuz postanowił ustąpić miejsca Hiroto Saikwie, który do tej pory pełnił obowiązki wiceprezesa.

Przypomnijmy, iż Carlos Ghosn z marką Nissan związany jest od przeszło 18 lat. W ostatnim czasie pełnił funkcję prezesa koncernu Nissan. Planowane zmiany mają wejść w życie już pierwszego kwietnia br., jednak najpierw uzyskana musi zostać zgoda akcjonariuszy koncernu – specjalne zebranie zostało zwołane na najbliższy czwartek.

Według informacji podanej do mediów, rola Ghosna w koncernie Nissana, niezależnie od zmiany stanowiska, nie zmaleje. Francuz nadal stoi na czele aliasu Nissan-Renault, a ponadto zasiada w radzie nadzorczej firmy Mitsubishi Motors.

W krótkiej wypowiedzi na temat swojej decyzji, Carlos Ghosn przyznał, iż będzie nadal kierował i nadzorował firmą, niezależnie oraz wewnątrz koncernu Nissan-Renault. Dodał, iż planowane zmiany mają na celu wygospodarowanie większej ilości czasu dla niego, w celu jeszcze doskonalszego zarządzania strategią w zakresie rozszerzenia aliasu Nissan-Renault.

Carlos Ghosn święcił liczne triumfy w koncernie Nissana. To właśnie za jego kadencji możliwe stało się połączenie wyników finansowych Nissan-Renault, co sprawiło, iż firma znajduje się w trójce największych przedsiębiorstw motoryzacyjnych na świecie, ustępując wyłącznie dwóm niezmiennym od wielu lat liderom – Toyocie oraz Volkswagenowi.