Tak będzie wyglądał nowy Nissan Juke?

Od momentu premiery Nissana Juke mija już niespełna 5 lat. Do Internetu zaczynają przedostawać się pierwsze plotki, wg których japoński koncern motoryzacyjny intensywnie pracuje nad stworzeniem następcy dla tego, wysłużonego modelu.

Niedawno, do sieci trafił nawet pierwszy projekt auta – czy jest szansa, że będzie tak wyglądać w produkcji seryjnej?

Na samym starcie trzeba zaznaczyć, że niestety zaprezentowany projekt nie ma nic wspólnego z koncernem Nissana, przez co istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że auto w takiej formie trafi do produkcji seryjnej. Nad projektem pracowali graficy ze studia RM Design i trzeba im przyznać, że odwalili kawał dobrej roboty.

W każdej plotce jest jednak ziarno prawdy. Dyskusję nad stworzeniem następcy dla Nissana Juke pobudzili sami przedstawiciele japońskiego koncernu, którzy przeszło miesiąc temu podczas konferencji prasowej zapowiedzieli potężną inwestycję rzędu 100 milionów w fabrykę w angielskim mieście Sunderland, gdzie mają rozpocząć się prace na potrzeby produkcji nowego, małego crossovera.

W chwili obecnej, nie mamy niestety żadnych oficjalnych informacji dotyczących produkcji nowego Nissana. Wiadomo jedynie, że prawdopodobnie zostanie on stworzony w oparciu o nową płytę podłogową japońskiego koncernu o oznaczeniu CMF-B.