Zwiększony zasięg w Nissanie Leaf

Nissan Leaf będzie w stanie pokonać jeszcze większy zasięg na jednym naładowaniu. To dobra wiadomość dla wszystkich kierowców, którzy będą chcieli nabyć ten pojazd.

Japoński koncern motoryzacyjny opublikował sesję zdjęciową wraz z udziałem ulepszonej wersji Nissana Leaf. Co ciekawe, tym razem ulepszenie samochodu nie polega na tzw. faceliftingu, czyli zmianie poszczególnych elementów nadwozie i ewentualnym wprowadzeniu nowych jednostek napędowych, ale na najważniejszej rzeczy dla samochodów elektrycznych – maksymalnym zasięgu, jaki można pokonać na wyłącznie jednym ładowaniu.

Jak już wspominaliśmy, większy zasięg samochodu możliwy będzie za pośrednictwem zastosowania jeszcze pojemniejszych i wydajniejszych baterii. W tym przypadku, ich moc wyniesie 30 kWh, co przełoży się nawet na 250 kilometrów, jakie będzie można pokonać na jednym ładowaniu. Jest to bardzo dobry wynik, o 26% lepszy w porównaniu z poprzednią wersją Leafa. Zdaniem przedstawicieli Nissana, żaden samochód w tym przedziale cenowym nie będzie mógł się pochwalić takim wynikiem.

Co ciekawe, sesja zdjęciowa Nissana Leafa odbyła się w skandynawskim krajobrazie nieprzypadkowo. Wg Nissana, nowe baterie zastosowane w samochodzie są jeszcze bardziej odporne na działanie niskim temperatur, co powinno być doskonałą wiadomością dla kierowców, którzy mieszkają w tych zimniejszych krajach.